Teinekord arvatakse ekslikult, et ostes reklaami AdWordsi kaudu ning valides välja vastavad märksõnad näidatakse reklaami iga kord kui kasutaja vastavat märksõna otsib. Tegelikult see päris nii ei ole, vaid sõltub eelarvest ning kliki hinna ja kvaliteediskoori kombinatsioonist. Seda kui tihti teie reklaami näidati on võimalik ka kontrollida.

Kuidas seda teha?

Seda kui suure osakaalu te kõikidest võimalikest näitamistest saate, on võimalik näha teie AdWordsi kontos, kampaaniate jaotises. Selleks tuleb vastavad veerud ise juurde lisada, mida saate teha valides "veerud" ning avanevast valikust "konkurentsimõõdikud" nagu alloleval pildil näha.



Seejärel näete kolme uut veergu kontos:



Mida need numbrid näitavad?

Näitamiste osakaal - see on teie saadud näitamiste protsent kõikidest võimalikest näitamistest antud märksõnadele. Seejuures võetakse arvesse ainult see aeg, millal teie kampaania reaalselt aktiivne oli ning ainult see piirkord, mida teie kampaania sihib.

Kaotatud näitamiste osakaal (eelarve) - see näitab kui palju piiras teie reklaamide näitamist teie päevaeelarve. Kui eelarve tõttu jääb arvestatav hulk näitamisi ära, siis tasub mõelda selle suurendamisele.

Kaotatud näitamiste osakaal (pos.) - see näitab kui palju teil jäi näitamisi ära kliki hinna ning kvaliteediskoori kombinatsiooni tulemusel. Tihti võetakse üheks edukuse mõõdikuks madal kliki hind. Samas ei võeta arvesse, et madal kliki hind ning madal eelarve võivad tähenda, et suur osa võimalikest näitamistest läheb lihtsalt kaduma. Näiteks on võimalik sihtida 50 sendist kliki hinda, kuid kui selle tõttu jääb 90% näitamistest saamata, siis on madalast CPC-st vähe kasu. Pidage meeles, et kuna kliki hind määratakse iga otsingu korral eraldi, siis kõrgema CPC korral maksavad näiteks need samad 50 sendised klikid jätkuvalt 50 senti, kuid lisaks saadakse juurde ka kallimad klikid. Lisaks CPC tõstmisele, saab antud mõõdikut parandada ka kvaliteediskoori tõstmisega, kuna kõrgem kvaliteediskoor võimaldab madalamat CPC-d.

"Mu näitamiste osakaal on 100%, aga tahaksin ikkagi rohkem näitamisi ning klikke saada?"

Sellisel juhul aitab uute märksõnade lisamine. Soovitan tutvuda märksõna ideedega "Võimalused" vahekaardil ning märksõna tööriistaga.