AdWordsi tiimid puutuvad klientidega suheldes tihti kokku Internetist leitud või kuulujuttude kaudu levivate „AdWordsi faktidega“, millest mõned levinumad väärarvamused hiljuti kokku koguti.

Müüt 1: Google AdWordsis reklaamimine mõjutab mu veebisaidi asetust Google'i tasuta otsingutulemustes.

Fakt: Google AdWords töötab Google'i tasuta otsingutulemustest sõltumatult ja vastupidi. Seetõttu ei mõjuta reklaamikulude suurendamine ja vähendamine teie asetust Google'i tasuta otsingutulemustes ei positiivselt ega negatiivselt. Lisateavet tasuta otsingutulemustest leiate webmaster centralist.


Müüt 2: Google lükkas mu krediitkaardi tagasi.

Fakt: Google ei lükka üldjuhul ühtki krediitkaarti tagasi. Tagasilükkamine leiab tavaliselt aset teie pangas või teie kaardi väljastanud asutuses.

Kui teie krediitkaart on tagasi lükatud, siis võis valesti olla sisestatud kas krediitkaardi number, turvakood, aegumiskuupäev või arveldusaadress. Samuti on võimalik, et krediidilimiit on madal või on mõned muud piirangud. Selliste probleemide lahendamiseks võtke ühendust kaardi väljastanud asutuse või pangaga.


Müüt 3: minu konkurendid klikivad mu reklaamidel, kuid Google ei rakenda vastumeetmeid.

Fakt: AdWordsi reklaamijate turvalisus on Google'i jaoks esmatähtis. Väärtarvitamise vältimiseks analüüsitakse Google AdWordsi reklaamidel tehtud klikke kolmeetapilises süsteemis põhjalikult. Kombineerituna kasutatakse mitmeid unikaalseid ja uuenduslikke meetodeid igas filtreerimisprotsessi etapis ning insenerid arendavad pidevalt meie jälgimistehnoloogiat, täiustavad filtreid ja uurivad kasvavat signaalide hulka.
Reaalajas filtrid: meie reaalajas süsteemid filtreerivad välja kehtetu käitumise profiilile (näiteks liigselt korduvad klikid) vastavaid tegevusi. Kõrvale jäetakse ka teadaolevate kehtetute tegevuste allikatest tulnud klikid ja näitamised.
Põhjalik eeltöö: meie uurimistiim kasutab spetsiaalseid algoritme, tööriistu ja tehnikaid, et kehtetud klikid ennetavalt üle kontrollida.
Reaktiivne uurimine: kõiki reklaamijate küsimusi käsitleb meie klikikvaliteedi tiim, kes vaatab üle reklaamija konto liikluse.


Keda see teema lähemalt paelub, siis kehtetute klikkide kolmeetapilist tuvastamissüsteemi kontrollis näiteks sõltumatu ekspert dr Alexander Tuzhilin, New Yorki ülikooli teabesüsteemide professor. Ta leidis selle olevat piisava ja tõstis esile kvaliteeti ja ka pidevat täiustumist. Täieliku aruande leiate siit (pp. 25-26, 47) ning vastava blogipostituse Google'i ametlikus blogis leiate siit.

Kehtetute klikkide lähemaks uurimiseks on meil Ad Traffic Quality Resource.


Müüt 4: AdWordsi märksõnade suur- ja väiketähed on olulised

Fakt: AdWordsi süsteem ei erista suur- ja väiketähti.
GPS = gps
Android Phone = android phone

Müüt 5: AdWords on tavaline meediapaigutus

Fakt: Kampaania AdWordsis võimaldab palju rohkemat kui traditsioonilise meediapinna ostmine, mis ostetakse ära kindlaks ajavahemikuks ning seejärel sellega suure tõenäosusega midagi ei tehta. AdWordsi kampaania ülesseadmisega tegevused alles algavad! Kui on näha, et kindlaks kuupäevaks ostetud bänner ei tööta, siis on selle teadmisega üpris vähe peale hakata, kuid märksõnapõhiseid reklaame saab optimeerida halvast suurepäraseks (ja ka vastupidi...) ning kampaanial ei ole tavaliselt lõpukuupäeva. Alati saab muuta märksõnadeloendit (sõnu lisades, eemaldades või vastet muutes), panustada osadele märksõnadele rohkem või vähem, kohendada erinevaid reklaamtekste, kampaaniat ümber struktureerida (uute reklaamirühmade lisamine, koos sobivate reklaamtekstidega) jms.


Järgmiseks korraks on veel mõned müüdid varus. Kui teil on endal mõni väärarvamus, millega tihti kokku puutute, siis jagage seda kommentaarides.