Jätkuks eelmise nädala postitusele on täna juttu sellest, kuidas lahendada puuduvate AdWordsi andmete, e-kaubanduse ja automaatse/käsitsi sildistamise (tagging) probleeme.

"Ma ei näe AdWordsist tulnud liiklust."

Esiteks peavad Analytics ja AdWords lingitud olema (vt eelmine postitus). Lisaks peate AdWordsi kontol sisse lülitama automaatse sildistamise (auto-tagging) või reklaamid käsitsi sildistama, et Analytics saaks AdWordsi reklaamidel klikkinud kasutajad õigesti tuvastada. Soovitan piirduda automaatse sildistamisega, sest see teeb kogu töö teie eest automaatselt ära, aga huvi korral saate URL-i ehitajaga lingid ka käsitsi sildistada.
NB! Kasutage ainult ühte varianti. Kui teil on automaatsele sildistamisele AdWordsi lingid ka käsitsi sildistatud, siis lähevad Analyticsi andmed suure tõenäosusega sassi.

"Ikkagi on midagi valesti."

Automaatse või käsitsi sildistamisega võivad järgmised probleemid kaasneda:

  • Ümbersuunamine teie sihtlehel (destination URL)
Kui teie AdWordsi sihtkoha URL-l toimub ümbersuunamine, siis võib juhtuda, et jälgimisparameetrit (gclid-parameeter) eiratakse või see kõrvaldatakse. See põhjustabki kampaania ebatäpset jälgimist ja üldjuhul ei seota sel juhul vastavaid külastusi teie AdWordsi kampaaniaga. Selle asemel näidatakse neid määramata külastustena või orgaanilise (organic), viite- või otseliiklusena (referral või direct traffic). Sel juhul on kõige lihtsam AdWordsis sihtkoha URL-i korrigeerida. Lihtsalt kasutage sihtkoha URL-ina lõplikku URL-i (kuhu ümbersuunamine viib). Võite ka gclid-parameetrid URL-ist eemaldada.

  • Jälgimisparameetrid põhjustavad serveri vigu
Väike osa sihtkoha URL-idest ei aktsepteeri serveri seadete tõttu URL-i lisaparameetreid ja seetõttu võib gclid-parameeter vealehe luua. Reklaamide toimimise testimiseks otsige Google'is oma reklaami ja klikkige sellel (selle kliki eest tuleb maksta!). Tasuta testimise kohta lugege siit. Kui jõuate oma saidile veateadeteta ja kui näete, et aadressiribal olev URL sisaldab„gclid“ parameetrit, toimib kõik hästi.

  • Liiklus seotakse AdWordsiga, kuid e-kaubanduse müügid otse- või viiteallikatega.

Kui peate veebipoodi ja jälgite müüke Analyticsi e-kaubanduse koodiga, võib juhtuda, et müügid seotakse otse- või viiteallikatega (paljudel juhtudel teie oma lehega). See juhtub tavaliselt siis, kui oste töödeldakse teie veebisaidi alamdomeenil või kolmanda osapoole ostukorvi kaudu. Selle korrigeerimiseks on abikeskuses põhjalik juhend olemas.

Loodetavasti oli sellest vigade otsimisel natuke abi. Palju lisainfot saab veel Analyticsi abikeskusest, Analyticsi foorumist või konversiooniruumi blogist.